תיאור הפרוייקט

פרויקט המשך לפרויקט תכנון הכולל הובלת תהליך תכנון מורכב (בשיתוף מלא של הלקוח) ומשלב תחומים הנדסיים שונים ומגוונים כגון: מכניקה, חשמל, בקרה, תהליך, בטיחות ומכשור, לשם תכנון הפתרון המיטבי העונה לצרכי הלקוח.

כהמשך טבעי לתהליך התכנון, תהליך הביצוע בפועל (לאחר אישור תיק הייצור) כלל ממשק מול מאות ספקים וקבלני משנה במגוון תחומים ובמהלכו בוצעו רכש של מכולות כולל התאמות נדרשות , רכש מכשור ייעודי  וציוד ייחודי כגון מכלים שיוצרו בהתאם לדרישות הלקוח, צנרות וברזים בעלי ציפוי ייחודי  והרכבה של כלל הצנרות  המונה 5 סוגים שונים של צנרות (P.P, PVDF, קורוליין, פלדה ופלדה מצופה טפלון).

מבחינת מערכות הבקרה והחשמל, תוכננו ויוצרו ארונות חשמל ובקרה יעודיים. מערכת הבקרה כוללת בקר ראשי S7-315 ובקר משני ET200S, מערכת HMI מסוג WINCC , כולם מתוצרת SIEMENS.  בנוסף הותקנה מערכת לקריאת נתוני מתח מהיחידות הייחודיות של הלקוח מתוצרת חברת BECKHOFF.

האתגר הטכנולוגי בהיבט הבקרה היה להפעיל את המערכת על כלל מורכבותה מצד המכשור והבקרה ובנוסף לנהל את התקשורת באמצעות הבקר המשני מול מערכת ה PE השולטת על הטעינה והפריקה מרשת החשמל ולהציג את כלל הנתונים במסך אחד מאוחד של המערכת כולה. מעבר לכך נדרשה המערכת להעביר התראות של מערכת כיבוי האש ללקוח באמצעות מערכת SMS ולאפשר בהתאם למערכת ניהול התראות והשתלטות מרחוק על כלל פעילות המתקן.

שם הלקוח

אנסטורג'

מיקום

ישראל - דימונה

תעשייה

אנרגיה

הגדרת משימה

ייצור מערכת המדגימה יכולות של אגירת אנרגיה מרשת החשמל הארצית, בהתאם לפיתוח של הלקוח

לוח זמנים

12 חודשים