מערכות זימון הייצור

צמצום משאבים בתעשייה של תחרות גוברת

לייצר מה שצריך, רק כשצריך

לקוחות מצפים לזמני אספקה מהירים, בעוד התעשייה דורשת ייצור של מוצרים רבים יותר במנות קטנות. כדי למקסם את התוצרת, מערכות לזימון הייצור שומרות על שימוש מצומצם במשאבים ועוזרת לכמת עלות מול תועלת ולהגיע למחירים תחרותיים.

בשוק המשתנה בקצב מהיר, המפעל החכם צריך לדעת להגיב לשינויים בקצב מהיר. התעשיה דורשת ייעול מתמיד בסביבת הייצור, ושימוש מדויק במשאבי הייצור דורש תכנון מוקפד. בעוד מערכות ERP ו-MRP מאפשרות תכנון ייצור ברמה גלובלית, במפעל החכם נדרש שימוש מדויק במשאבים ברמת כח אדם, מכונות וקווי ייצור, כלי ייצור (תבניות וכלים ספציפיים). ייצור ללא מערכת זימון נשען על הנחת מוצא בה כמות המשאבים היא בלתי מוגבלת. כדי ליישם מטריצת תכנון מורכבת של פעולות ומכונות באופן שוטף, הלוקחת בחשבון רבדים שונים של תלויות (עובדים, מכונות, כלים, זמינות חומרי גלם וכדומה), נדרשת מערכת זימון חכמה. שילוב מערכת זימון ייצור ככלי עבודה מרכזי לתכנון מאפשר ניהול סביבת ייצור חכמה ומדויקת, עם ניצולת אופטימלית של משאבים, ומינימום תלות בטעויות אנוש.

Just-in-time production

מערכת זימון הייצור לוקחת בחשבון את כל הצרכים ומגבלות התפוקה של רצפת הייצור, ומספקת תוכנית עבודה מפורטת ומדויקת. התוכנית דואגת להקטנת בזבוז המשאבים והגדלת הערך המוסף ללקוח. התוכנית מוזנת ישירות אל מערכת ה-MES או למערכת ה-ERP, יוצאת אל הפועל, ומשמרת את עקרון הייצור Just-in-time – צמצום הזמן בין הייצור למסירה ללקוח. שילוב של המערכות מאפשר מיצוי המשאבים אידיאלי, המבוסס על נתונים אמיתיים של המפעל, ולא על נתונים תיאורטיים. התוצאה: הפיכת ידע אישי לידע ארגוני, הורדת תלות בגורמי תכנון, וייצור במהירות גבוהה של מצבים מורכבים – multi-product ו-multi-process. ביצוע הליכי אופטימיזציה לתהליכים ולמכונות מתאפשר בזמן אמת, תוך מעקב מדוקדק אחר ניצול משאבים יעיל.

יתרונות מערכת זימון ייצור בסביבת הייצור

  • ניהול ייצור ויזואלי – התצוגה הגרפית של המערכת מנגישה את המידע.
  • תזמון מדויק של הייצור – לקוחותינו חוו מקרים של איבוד לקוח או פספוס בגיוס לקוחות משום שלא ידעו להתחייב לתאריך אספקה. בעזרת מערכת זימון הייצור, תוכלו להתחייב לזמן אספקה מדויק.
  • דרישה מוגברת – מפעל חכם שעושה שימוש במערכת זימון ייצור, יודע לצפות במדויק את ניצולת המשאבים שלו, ויודע מראש אם יוכל לעמוד בדרישה של לקוח.
  • יעילות משאבים – ניהול נכון של משאבי מפעל הייצור למימוש אופטימלי ומקסימלי של סביבת הייצור.
  • צמצום מלאי – צפי מדויק של זמן אספקת המוצרים מגדר את הזמן שמוצרי הלקוח נמצאים במחסני המפעל
  • סנכרון קווי יצור ומערכות שונות – לתיאום מדויק וידוע מראש וניהול אופטימלי.
  • שיפור בשירות ללקוח – לאור הבהירות והדיוק של תהליך הייצור, לקוחותינו מספקים שירות לקוחות ברמה הגבוהה ביותר.

תחומים נוספים

צרו קשר

  צרו קשר