מערכות MES

בעזרת מערכות מתקדמות לניהול הייצור, אנחנו במאגמא מייצרים ללקוחותנו התייעלות מתמדת

מערכות ניהול הייצור MES

מערכת MES מאפשרת ניהול רצפת ייצור תוך שיפור תהליכי קבלת החלטות. לכל מפעל ורצפת ייצור יש אתגרים העומדים בפניהם, והופכים את הייצור לפחות יעיל וכתוצאה מכך גם פחות רווחי. ניצולת ראויה של משאבים באה לידי ביטוי בגורמים שונים, ביניהם הטמעה של מערכות MES לשיפור השימוש במשאבים הקיימים. אפיון של תהליך דורש הבנה עמוקה של הצרכים והאתגרים העומדים בפני המפעל. תהליך שדרוג דורש חשיבה מקצועית ותכנון פונקציונאלי לשיפור היעילות התפעולית. התייעלות תפעולית אפשרית בכל תהליך ייצור, ובעזרת מערכות MES מתקדמות, אנחנו במאגמא שואפים להתייעלות מתמדת בתפוקה. בעזרת חשיבה חדשנית ופתרונות פונקציונליים תפורים אישית אנו עוזרים ללקוחות שלנו: לשפר שימוש במשאבים, להגדיל רווחים, לשפר איכות, לקצר זמנים. אנחנו מחויבים להצלחה של הלקוחות שלנו. ספרו לנו מה האתגר שאתם עומדים מולו, ויחד נחשוב על הפתרון.

מערכות MES אינן עומדות בפני עצמן, הן מתממשקות למערכות התפעול הקיימות במפעל, ומשדרגות את ההצלחה של קו הייצור. התשובה הטכנולוגית שביישום מערכות MES למפעלים, מעבירה את המפעל לחכם ואוטומטי. היתרון במעבר למפעל חכם ניכר בכל תחומי הייצור, החל מעלויות ייצור, תפוקה, גמישות בייצור, שיפור באיכות המוצרים וכך הלאה. יישום מערכות MES מאפשר ללקוחותינו לעסוק בניהול המפעל ולא בניהול המכונות, בשיפור הרווחיות ולא בבעיות ברצפת הייצור. המערכות עושות את ההבדל – כך למשל לקוח של מאגמא היה זקוק למערכת בקרה, שהיתה מסובכת ויקרה לביצוע. באמצעות יישום פשוט יחסית של מערכת MES, פתרנו את הבעיה וחסכנו ללקוח זמן וכסף רב בהליך הייצור. מבדיקה מסובכת ויקרה, צמצמנו את העלויות והזמן, ותהליך הבקרה נמצא כחלק אינטגרלי מהתהליך של המפעל החכם.

מערכות MES מגשרות על הפער שבין מערכות הלוגיסטיקה – ERP – למערכות הייצור. בעזרתן ניתן להטמיע תוכנית איכות לכל מוצר – המערכת מאפשרת איסוף נתונים וביצוע בקרה תוך כדי תהליך, כך שמתקבלת התראה על חריגות בזמן אמת. בנוסף, ניתן לבצע תחקורים וניתוח לאחור על בסיס המידע הרב שנצבר במערכת. בקרת תהליכים סטטיסטיים (SPC) היא כלי רב עוצמה לשיפור וייעול תהליכים ממערכת קיימת, ומאפשרת ניתוח מעמיק. עוד ערך מוסף חשוב המתקבל מהטמעה של מערכת בקרה הוא בחינה מחודשת של תהליך הייצור. בעזרת המערכת ניתן גם לבצע תוכנית תחזוקה שנתית לציוד שנמצע במפעל, המערכת אוגרת נתוני שימוש ומתריעה אודות הצורך בהחלפת או שדרוג ציוד. ניתן לדעת בכל זמן נתון את מצב הציוד ולתזמן טיפולי תחזוקה. היתרון הגדול הוא חסכון לטווח ארוך במשאבים על ידי שימורם לאורך זמן ותחזוקה שוטפת ראויה.

מערכות MES מאפשרות יתרונות משמעותיים נוספים

מדדי ייצור

הצגת מדדי ייצור שונים בזמן אמת

ניהול מעקב

ביצוע ניהול ומעקב אחרי מלאי תוך כדי תהליך הייצור

אוטומציה

המערכת מעודכנת בפעולות השינוע מלאי באופן אוטומטי

ביצוע מעקב אחר מוצרים

Tracking and tracing

תחקור

תחקור פעולות הייצור לבחינת מכלול נתוני תהליך – צריכת חומרי גלם, כמויות מוצרים, עצירות מכונה וכן הלאה

שיפור הייצור

איתור צווארי בקבוק בתהליכי הייצור

מעוניינים במוצר?
דברו איתנו על הצרכים שלכם

גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, ושבעגט ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש.

    [textarea YourMessage placeholder תוכן פנייה"]

    צרו קשר

      [textarea YourMessage placeholder תוכן פנייה"]

      צרו קשר