אוטומציה ובקרה

בראש חטיבת הפרויקטים עומד מוצר הדגל של החברה, אוטומציה ובקרה.

ייעול תעשייתי כתוצאה מאוטומציה ובקרה

התעשייה עונה על צורך הולך וגובר בייצור, ושעות העבודה של כל מכונה על רצפת הייצור עולה. הצמיחה של התעשייה, וההתפתחות התמידית בדמות Industry 4.0 היום ו- Industry 5.0בעתיד הלא רחוק, דורשת שימוש משופר במנגנונים קיימים.

ייעול תעשייתי עולה פחות מהקמת קו ייצור חדש, ומספק תוצאה טובה כמו – ולפעמים יותר מהטמעה של מכונה חדשה. הטמעת טכנולוגיות מידע חדישות לשדרוג מערכות קיימות מגדילה את התפוקה ואת ניצול המשאבים, ומאידך ממזערת תקלות והשבתה של מכונות. הגמישות של מאגמא נובעת מנסיון רב שנים בתעשייה והכרות מעמיקה עם פתרונות אפשריים רבים. אנו מצפים מהלקוח שלנו להציף את הבעיה, והלקוח יודע שאנחנו במאגמא נתפור לו את הפתרון המתאים ביותר. הפתרונות שלנו משפרים נצילות בקווי ייצור, משדרגים כל מפעל על רצף האוטומציה עד הגעה ל-fully automated, ובונים פתרונות שלוקחים בחשבון את היכולות הקיימות והמשאבים הקיימים שלך, כלקוח.

אנו פועלים בתוך הבנה שלקוחותינו מחפשים להתייעל בכדי להיטיב להשתמש בנכסים קיימים, מחפשים לשדרג את הקיים, להגדיל תפוקה ולצמצם משאבים. לקוחות שלנו הטמיעו טכנולוגיות אוטומציה מתקדמות וכך שיפרו את איזון העלות מול תועלת של המפעל. הצורך לשפר יעילות תפעולית מגיע מהשטח, bottom up. התעשייה עונה על צורך הולך וגובר בייצור, ושעות העבודה של כל מכונה עולה, כתוצאה מכך. בכל לקוח אנחנו פוגשים את האפשרות לשפר ולייעל. הצמיחה של התעשייה, וההתפתחות התמידית בדמות Industry 4.0 היום ו- Industry 5.0בעתיד הלא רחוק, דורשת שימוש משופר במנגנונים קיימים.

התהליך שלנו - איך אנחנו במאגמא עושים את זה

אחוזי השיפור בתפוקות המפעלים מעלים את מדדי הרווח באופן מיידי. כך למשל ביצוע תהליכי מדידה ובקרה: איתור פגמים על ידי שימוש בראיה ממוחשבת מספקת ללקוחות את האפשרות לשדרג את מדדי האיכות שלהם ולשפר את כמות הפסולת באופן מיידי. איתור פגמי ייצור במכונות קיימות משפר את התוצרת הסופית, את התפוקה האפשרית מפס ייצור, ואת איכות המוצרים היוצאים מהמפעל. כתוצאה מכך, שדרוג של המערכות התפעוליות מייצר שיפור בתהליכי תפעול קיימים.

בנוסף, שדרוג היעילות התפעולית מייצרת גם השפעה סביבתית. הפחתת עלויות הייצור והתפעול הולכת יד ביד עם הפחתת טביעת הרגל הסביבתית שהמפעל מותיר.

שלב 1 - מיפוי צרכים

בחינת האתגר, הבנת הקושי ומיפוי דרישות הלקוח, הכרות עם המשאבים הקיימים והלקוח כמכלול

שלב 2 - אפיון התהליך

אפיון תהליכי עבודה והכנת מסמכי SOO (Sequence of Operations)

שלב 3 - בניית הפתרון

יצירת פתרון ייחודי מותאם ללקוח כולל תכנון חשמל, בקרה ומכשור באמצעות תוכנת CIMS, ייצור לוחות חשמל

שלב 4 - הטמעת הפתרון

הטמעת הפתרון אצל הלקוח, ביצוע ההתקנות בשטח, כתיבת תוכנה על פי תקן S-88 בכל סוגי הבקרים המתוכנתים המרכזיים בשוק PLC, יישום ממשקי הפעלה במערכות HMI

שלב 5 - הטמעת רשתות

הטמעת רשתות תקשורת תעשייתית

שלב 6 - בקרה

ביצוע ואלידציות לתהליך בליווי בדיקות IQ, QQ, PQ בהתאם לתקנים בינלאומיים ותוך תיעוד מוקפד. ביצוע תמיכה ובקרה לתהליך

מעוניינים במוצר?
דברו איתנו על הצרכים שלכם

גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, ושבעגט ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש.

    צרו קשר

      צרו קשר